loadingimg

Wczytuję dane...
Filtr UV Hoya HMC / 52 mm
    • następny
    •  
Cena:41,00 PLN
Koszt wysyłki od: 8.00 PLN
  • Producent: Hoya
  • Kod producenta: HOYA-UVCH52P
  • Gwarancja: 2 lata
  • Realizacja zamówienia: 24 godziny

średnia: 0.0  ocen: 0
Polecamy
  • Opis produktu
  • Opinie Klientów

Zadaniem filtra UV jest pochłanianie promieni ultrafioletowych, dzięki czemu zmniejsza się niebieskawe zabarwienie zdjęć, zwłaszcza tych, wykonywanych w górach lub nad morzem. Zlikwidowany zostaje efekt zamglenia, zwiększa się kontrast, ostrość i nasycenie kolorów. Filtr jest neutralny kolorystycznie i gęstościowo, więc nie powoduje zmiany kolorystyki ani utraty światła. Jest to uniwersalny filtr zarówno w fotografii barwnej jak i czarno-białej.

Wysokiej jakości filtr UV jest także znakomitą ochroną dla cennej przedniej soczewki obiektywu. Może być noszony na stałe. Nadaje się zarówno do aparatów cyfrowych, jak i analogowych. Filtr posiada gwint po obu stronach oprawy, co pozwala na używanie oryginalnych zatyczek do obiektywów. Filtry UV pomagają uzyskać wysoki kontrast zdjęć i wierne oddanie kolorów.

Po co powłoki przeciwodblaskowe?
Filtry HOYA posiadają powłoki przeciwodblaskowe z trzech głównych powodów:
- zwiększają przepustowość filtra, zmniejszając tym samym straty przechodzącego światła,
- chronią powierzchnię filtra,
- zmniejszają ryzyko wystąpienia odblasków, szczególnie tych powstających między wewnętrzną stroną filtra i przednią soczewką.

Im więcej powłok na powierzchni filtra, tym skuteczniejsze jest ich działanie.

Seria Hoya HMC
Filtry tej klasy słyną ze swoich zdolności minimalizowania odbić refleksów światła od powierzchni filtra, redukowania widma i plam. Rezultatem tego jest średnia transmisja światła przez filtr wynosząca 97%, wynikiem czego fotografujący otrzymuje ostry obraz i niezmieniony balans kolorów. Filtry HOYA UV HMC są rekomendowane dla poprawy osiągów i zachowania szczególnych parametrów, obiektywów z pokryciem wielowarstwowym. Polecamy do amatorskich obiektywów średniej klasy.

Przykładowy efekt zastosowania filtra UV:

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...