loadingimg

Wczytuję dane...
Ładowarka everActive NC-1000 PLUS + Eneloop AA 4 x 1900 mAh
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena:145,00 PLN
Koszt wysyłki od: 10.00 PLN
 • Producent: everActive
 • Gwarancja: 2 lata
 • Realizacja zamówienia: 24 godziny

średnia: 0.0  ocen: 0
Polecamy
 • Opis produktu
 • Opinie Klientów

Ładowarka everActive NC-1000 PLUS to nowa, odświeżona wersja cenionej ładowarki everActive NC-1000. Konstrukcja została jeszcze bardziej udoskonalona umacniając swoją wysoką pozycję w segmencie ładowarek profesjonalnych. Przeznaczona jest do ładowania akumulatorów AA (R6) i AAA (R03) Ni-MH/Ni-Cd, a także ich odświeżania, testowania i rozładowywania. Posiada 4 prawdziwie niezależne kanały. Rozpoczęcie oraz zakończenie procesu ładowania sterowane jest mikroprocesorem z detekcją, co gwarantuje zawsze w pełni naładowane ogniwa. Tryb odświeżania akumulatorów pozwala przywracać im pełną pojemność, minimalizować efekt pamięci oraz efekt tzw. "leniwej baterii".

Poczynione zmiany dodatkowo zwiększają możliwości i zakres zastosowania:
- jeszcze łatwiejsza w obsłudze dla mniej doświadczonych użytkowników,
- udoskonalone ładowanie ogniw o podwyższonej rezystancji wewnętrznej,
- udoskonalone ładowanie akumulatorów "Ready to Use" (LSD),
- zmodyfikowany tryb rozładowania pozwalający na sprawdzenie i zapamiętanie pojemności dowolnego ogniwa 1.2-1.6V,
- najmniej restrykcyjny mechanizm dla wykrywania akumulatorów o wysokiej rezystancji wewnętrznej - oznacza to że może naładować nawet mocno zużyte akumulatory, które inne ładowarki uznają za uszkodzone.

Ładowarka może jednocześnie ładować akumulatorki różnych typów i pojemności. Prąd ładowania i rozładowania może zostać zmieniony w dowolnym momencie, dla każdej komory (nie ma konieczności wyciągania ogniw z urządzenia). Po zakończeniu procesu ładowania urządzenie  przechodzi w tryb podtrzymania (ładowanie niskim prądem). Ładowarka posiada również czujnik zabezpieczający przed przegrzaniem akumulatorów oraz samego urządzenia. W chwili wykrycia zbyt wysokiej temperatury przerywa ona działanie.

Unikalną cechą everActive NC-1000 PLUS, odróżniającą ją od podobnych produktów, jest dodatkowy adapter 12V, umożliwiający zastosowanie ładowarki także w samochodzie, oraz gniazdo USB o mocy 1A. Obie te właściwości dają NC-1000 PLUS znaczącą przewagę nad innymi ładowarkami dostępnymi na rynku.

Ładowarka ma możliwość wyboru informacji wyświetlanych na ekranie LCD w trakcie ładowania lub rozładowywania akumulatorów. Informacje, które możemy wyświetlić na ekranie:
  - aktualny stan naładowania (napięcie),
  - czas ładowania,
  - prąd ładowania,
  - zliczona pojemność mAh każdego z ogniw.

Charakterystyka modelu:
  - Pozwala na ładowanie 1-4 ogniw o różnych rozmiarach, pojemności, różnych producentów.
  - Doskonała do ogniw nowej generacji (Eneloop, czy Ready2Use).
  - Wyposażona w wyjściowy port USB 5V/1000 mA, umożliwiający ładowanie urządzeń przenośnych (telefonów, tabletów, iPad'ów).
  - Możliwość ustawienia dowolnych parametrów osobno dla każdej z komór - prądu ładowania / rozładowywania.
  - Pozwala na mobilne zastosowanie - w zestawie zasilacz sieciowy oraz zasilacz samochodowy do gniazda zapalniczki.
  - Wybór informacji wyświetlanych na ekranie LCD.
  - Zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Do wyboru 4 programy pracy ładowarki:

CHARGE - Ładowanie
Akumulatory są ładowane do pełna ustalonym uprzednio prądem ładowania (200, 500, 700 lub 1000 mA).

DISCHARGE - Rozładowywanie
Tryb wykorzystywany do zminimalizowania efektu pamięci i efektu "leniwej baterii". Akumulatory są rozładowywane do poziomu napięcia 0.9V i w tym stanie pozostają po zakończeniu procesu. Akumulatory nie zostaną automatycznie naładowane.
Ten tryb może służyć również do pomiaru pojemności  ogniw pierwotnych (np. baterii alkaicznych). UWAGA! W żadnym wypadku nie należy ładować tego typu ogniw.

REFRESH - Odświeżanie / formowanie
Jest to sekwencja kilku cykli ładowania i rozładowywania akumulatorów. Celem tego trybu jest uzyskanie maksymalnej pojemności dla akumulatorów nie używanych przez dłuższy okres czasu. Tryb ten można również wykorzystywać do formowania nowych ogniw, sprawdzania ich rzeczywistej pojemności oraz do redukowania efektu pamięci.
Proces ten może trwać nawet do kilku dni. Po jego zakończeniu na wyświetlaczu LCD można odczytać uzyskaną, zmierzoną pojemość akumulatorów.

TEST - Testowanie pojemności
Używany do testowania znamionowej pojemności akumulatorów. Nowe akumulatory mogą wymagać kilku cykli ładowania/rozładowywania aby osiągnąć swoją maksymalną pojemność. Akumulatory, które uzyskują w tym teście znacznie niższą pojemność od deklarowanej nie powinny być używane.
- ładowarka everActive NC-1000 PLUS
- zasilacz sieciowy AC/DC
- zasilacz samochodowy 12V DC (z bezpiecznikiem)
- polska instrukcja obsługi
- 4 akumulatory Panasonic Eneloop AA 1900 mAh

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...