loadingimg

Wczytuję dane...
Benro głowica GH-A+PL-85
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena:669,00 PLN
Koszt wysyłki od: 10.00 PLN
 • Producent: Benro
 • Gwarancja: 7 lat
 • Realizacja zamówienia: 2 dni

średnia: 0.0  ocen: 0
Polecamy
 • Opis produktu
 • Opinie Klientów

Benro GH-A + PL-85

GŁOWICE GIMBAL SERII GH

 

Benro GH-A to specjalistyczna głowica przystosowana do pracy z najcięższymi teleobiektywami. Po odpowiednim wyważeniu pozwala swobodnie i praktycznie bez wysiłku pracować i operować podpiętym, nawet bardzo ciężkim zestawem. Jest szybsza, bardziej stabilna i bezpieczniejsza od typowych głowic.

Specjalistyczna przystawka, transformująca głowicę kulową w dwuosiową głowicę, podobną do GH-2, jest jednak od niej lżejsza i nieco delikatniejsza, zaleca się więc stosowanie Sidekicka z obiektywami o wielkości porównywalnej z 300mm f/2.8 lub 500mm f/4 (waga 2500-4000g). Przystawkę można w ciągu kilku sekund zamocować na kompatybilnej głowicy kulowej, która jest wówczas wykorzystywana jako oś pionowa.

Takie rozwiązanie pozwala na obsługę ciężkiego zestawu fotograficznego (np. profesjonalny korpus + obiektyw 500mm f/4) dosłownie za pomocą jednego palca! Fotografujący ma wrażenie, jakby jego sprzęt nic nie ważył. Precyzyjny mechanizm pochyłu z blokadą umożliwia pozycjonowanie obiektywu z dokładnością porównywalną jedynie z najlepszymi głowicami olejowymi, zaś swoboda i szybkość obsługi przypomina głowice kulowe.

Głowica jest także bardzo bezpieczna w użyciu. Po właściwym wyważeniu obiektyw pozostaje w położeniu równowagi niezależnie od kąta wychylenia. Każdy, kto miał problem z opadającym obiektywem na klasycznej głowicy, z pewnością doceni to rozwiązanie.

Sidekick doskonale współpracuje z obiektywami wyposażonymi w pierścieniowy uchwyt statywowy. Najlepiej spisuje się z teleobiektywami do 500mm f/4. Obiektyw mocuje się do głowicy za pomocą płytki , mocowanej w szybkozłączu typu ArcaSwiss. Jest to jedno z najbezpieczniejszych i najbardziej rozpowszechnionych mocowań na rynku. Dobór płytki o odpowiedniej długości, uzupełnionej ewentualnym adapterem, pozwala na dokładne wyważenie i wypozycjonowanie obiektywu na głowicy. W ofercie jest kilka rodzajów płytek, różniących się długością i liczbą wkrętów mocujących obiektyw.

 

Materiał: aluminium
Wymiary (szer. x dł. x wys.): 164.5 x 51 x 192 mm
Waga: 0,7 kg
Maksymalny udźwig: 15 kg

Polecamy